Forum


Powrót zamówienie z wolnej reki

M.

Magdalena .....

4

Witam,
W PN krajowym miałam podział na 4 zadania. Na dwa nikt nie złożył oferty więc unieważniłam i teraz chce zrobić zamówienie z wolnej ręki. Czy oba zadania mogę umieścić w jednym zamówieniu z wolnej ręki bo chcę wysłać zaproszenie do jednego wykonawcy?
Witam, W PN krajowym miałam podział na 4 zadania. Na dwa nikt nie złożył oferty więc unieważniłam i teraz chce zrobić zamówienie z wolnej ręki. Czy oba zadania mogę umieścić w jednym zamówieniu z wolnej ręki bo chcę wysłać zaproszenie do jednego wykonawcy?
1
2017-01-30 12:24 0

A.

Artur .....

0

Ale chciałabyś podpisać jedną umowę? Czy dwie umowy tylko zaproszenie zrobić jedno? Osobiście dla bezpieczeństwa zrobiłbym w oddzielnych, zarówno umowach jak i zaproszeniach, a bo z tego względu że jak połączysz to de facto przedmiot zamówienia będzie inny i trudno będzie stwierdzić że zamówienie nie uległo istotnej zmianie. A może jak by te dwa pakiety były połączone w PN to ktoś by się zgłosił w przetargu.
Ale chciałabyś podpisać jedną umowę? Czy dwie umowy tylko zaproszenie zrobić jedno? Osobiście dla bezpieczeństwa zrobiłbym w oddzielnych, zarówno umowach jak i zaproszeniach, a bo z tego względu że jak połączysz to de facto przedmiot zamówienia będzie inny i trudno będzie stwierdzić że zamówienie nie uległo istotnej zmianie. A może jak by te dwa pakiety były połączone w PN to ktoś by się zgłosił w przetargu.
1
2017-01-30 16:38 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy