Forum


Powrót Formularz cenowy a faktura wykonawcy

R.

Robert .....

14

Witam, Mam taki problem,
W pn na dostawę, wykonawca miał uzupełnić w formularzu cenowym - cenę jednostkową netto, wartość netto i wartość brutto.
Wykonawca uzupełnił formularz cenowy bez uwag, po czym po zakończeniu i podpisaniu protokołu odbioru ( z pozycjami jak w formularzu cenowym) przesłał fakturę na pozycje z innymi nazwami i ilościami, tym samym pytanie czy mogę taką fakturę przyjąć, czy nie zakwestionuje mi tego kontrola?
Wykonawca stoi murem, że nie mogę od niego wymagać faktury jak w formularzu a może wystawiać na to co faktycznie sprzedaje.
Przykład:
W formularzu cenowym:
l.p. 1 Stoły 100 szt.

Na Fakturze od wykonawcy
l.p. 1 Blat XX - 100 szt.
l.p. 2 Nogi do blatu XX - 400 szt.
Witam, Mam taki problem, W pn na dostawę, wykonawca miał uzupełnić w formularzu cenowym - cenę jednostkową netto, wartość netto i wartość brutto. Wykonawca uzupełnił formularz cenowy bez uwag, po czym po zakończeniu i podpisaniu protokołu odbioru ( z pozycjami jak w formularzu cenowym) przesłał fakturę na pozycje z innymi nazwami i ilościami, tym samym pytanie czy mogę taką fakturę przyjąć, czy nie zakwestionuje mi tego kontrola? Wykonawca stoi murem, że nie mogę od niego wymagać faktury jak w formularzu a może wystawiać na to co faktycznie sprzedaje. Przykład: W formularzu cenowym: l.p. 1 Stoły 100 szt. Na Fakturze od wykonawcy l.p. 1 Blat XX - 100 szt. l.p. 2 Nogi do blatu XX - 400 szt.
1
2017-01-30 14:03 0

A.

Anna .....

6

Moim zdaniem faktura jest poprawnie wystawiona. Przecież na jeden stół składa się 1 blat i 4 nogi :) Przyjęłabym taką fakturę. A co do kontroli to zawsze szukają dziury w całym.
Moim zdaniem faktura jest poprawnie wystawiona. Przecież na jeden stół składa się 1 blat i 4 nogi :) Przyjęłabym taką fakturę. A co do kontroli to zawsze szukają dziury w całym.
1
2017-01-31 07:36 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy