Forum


Powrót Raz jeszcze o sprawozdaniu - pkt VIII

A.

Anna .....

27

Witam
mam problem z tabelą VIII sprawozdania- Zamówienia, do których stosuje się przepisy ustawy, uwzględniające aspekty społeczne.
Zamawiający klasyczny, stosujemy wyłącznie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, pozostałe rubryki są na NIE, moje wątpliwości:

1. Generalnie zastanawiam się do czego służy ostatnia kolumna ?
2. Zamówienie udzielone w częściach, 1 z 4 zostaje unieważniona, czy w ostatniej rubryce zaznaczyć TAK - i tylko wtedy widzę sens tej rubryki?
3. Czy wypisujecie w tej tabeli postępowania unieważnione ? Informacja prawna UZP sugeruje aby je wykazywać (inne zastosowanie ostatniej kolumny niż w pkt. 2), co według mnie jest zaprzeczeniem całego sprawozdania, ponieważ odnosi się ono do udzielonych zamówień i zawartych umów w 2016 r. Bo jeśli należy je wykazać to nie mam nr ogłoszenia, wartości umowy - i to program puszcza, najgorzej jest z rodzajem podmiotu któremu udzielono zamówienie - ponieważ nie ma możliwości nie wybrania, a co mam wskazać skoro nie udzieliłam zamówienia tylko unieważniłam?
UZP zamiast pomóc namąciło :(

Pomóżcie
Witam mam problem z tabelą VIII sprawozdania- Zamówienia, do których stosuje się przepisy ustawy, uwzględniające aspekty społeczne. Zamawiający klasyczny, stosujemy wyłącznie art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, pozostałe rubryki są na NIE, moje wątpliwości: 1. Generalnie zastanawiam się do czego służy ostatnia kolumna ? 2. Zamówienie udzielone w częściach, 1 z 4 zostaje unieważniona, czy w ostatniej rubryce zaznaczyć TAK - i tylko wtedy widzę sens tej rubryki? 3. Czy wypisujecie w tej tabeli postępowania unieważnione ? Informacja prawna UZP sugeruje aby je wykazywać (inne zastosowanie ostatniej kolumny niż w pkt. 2), co według mnie jest zaprzeczeniem całego sprawozdania, ponieważ odnosi się ono do udzielonych zamówień i zawartych umów w 2016 r. Bo jeśli należy je wykazać to nie mam nr ogłoszenia, wartości umowy - i to program puszcza, najgorzej jest z rodzajem podmiotu któremu udzielono zamówienie - ponieważ nie ma możliwości nie wybrania, a co mam wskazać skoro nie udzieliłam zamówienia tylko unieważniłam? UZP zamiast pomóc namąciło :( Pomóżcie
1
2017-01-31 10:53 0

G.

Grażyna .....

1

Racja jest, że w sprawozdaniu wykazujemy tylko zamówienia udzielone, czyli zakończone podpisaniem umowy. Miałam kontrole i nie zakwestionowała mi, ze nie wykazałam zamówień unieważnionych.
Racja jest, że w sprawozdaniu wykazujemy tylko zamówienia udzielone, czyli zakończone podpisaniem umowy. Miałam kontrole i nie zakwestionowała mi, ze nie wykazałam zamówień unieważnionych.
1
2017-02-02 10:54 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy