Forum


Powrót Wybór wykonawcy w procedurze odwróconej a wezwanie z art. 26 ust. 2 f

J.

Jacek .....

Fachowiec 640

Czy miał już ktoś taki przypadek że w procedurze odwróconej (24aa) wydłuża się znacznie proces składania dokumentów i wyjaśnień co do oferty najwyżej ocenionego i w międzyczasie należałoby skorzystać z art. 26 ust. 2 f i wezwać drugiego z listy do złożenia dokumentów tych co żądałem od wykonawcy pierwszego? Powstaje pytanie czy jeśli pierwszy nie spełni warunków a drugi uzupełni wszystkie dokumenty to trzeba na nowo sporządzać ranking? bo wówczas pierwszy byłby do wykluczenia, a zmieni się punktacja co do innych wykonawców. Art. 24 aa ust. 2 przewiduje tylko sytuację że jeżeli wykonawca najwyżej oceniony nie chce podpisać umowy lub nie wnosi zabezpieczenia, to wtedy można badać kolejnego.
Czy miał już ktoś taki przypadek że w procedurze odwróconej (24aa) wydłuża się znacznie proces składania dokumentów i wyjaśnień co do oferty najwyżej ocenionego i w międzyczasie należałoby skorzystać z art. 26 ust. 2 f i wezwać drugiego z listy do złożenia dokumentów tych co żądałem od wykonawcy pierwszego? Powstaje pytanie czy jeśli pierwszy nie spełni warunków a drugi uzupełni wszystkie dokumenty to trzeba na nowo sporządzać ranking? bo wówczas pierwszy byłby do wykluczenia, a zmieni się punktacja co do innych wykonawców. Art. 24 aa ust. 2 przewiduje tylko sytuację że jeżeli wykonawca najwyżej oceniony nie chce podpisać umowy lub nie wnosi zabezpieczenia, to wtedy można badać kolejnego.
1
2017-02-04 06:36 0

A.

Anna .....

Fachowiec 104

Może przyda się odpowiedź eksperta Apexnet: Procedura odwrócona. Wykonawca, który został najwyżej oceniony, został wezwany z art. 26 ust. 2, a następnie do uzupełnienia i w wyniku tego zostaje wykluczony, a jego oferta odrzucona lub w wyniku niewyrażenia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą, oferta zostaje odrzucona. Czy przed wezwaniem na pods. art. 26 ust. 2 następnego wykonawcy, muszę przeprowadzić ponowny ranking ofert (wg kryterium), już bez tego wykonawcy wykluczonego lub odrzuconej oferty?
Odpowiedz:, tak, musi Pani przeprowadzić ponowny ranking ofert.
Może przyda się odpowiedź eksperta Apexnet: Procedura odwrócona. Wykonawca, który został najwyżej oceniony, został wezwany z art. 26 ust. 2, a następnie do uzupełnienia i w wyniku tego zostaje wykluczony, a jego oferta odrzucona lub w wyniku niewyrażenia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą, oferta zostaje odrzucona. Czy przed wezwaniem na pods. art. 26 ust. 2 następnego wykonawcy, muszę przeprowadzić ponowny ranking ofert (wg kryterium), już bez tego wykonawcy wykluczonego lub odrzuconej oferty? Odpowiedz:, tak, musi Pani przeprowadzić ponowny ranking ofert.
1
2017-02-05 17:25 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy