Forum


Powrót Szacowanie wartości - nadzór inwestorski

P.

Paweł .....

1

Witam. Tak w formie nabrania pewności co do wybranej drogi postępowania proszę o Wasze opinie w temacie........
Przeprowadziłem przetarg na I etap robót budowlanych - kwota poniżej progów unijnych (oferty około 8 mln za I etap) . Teraz czas na nadzór inwestorski i tutaj pytanie jak szacować wartość nadzoru. Jeżeli tylko nadzór na pierwszy etap to będzie poniżej 30 tyś euro. Jeżeli szacować nadzór na całą inwestycję może być łącznie kwota powyżej 30 tyś euro - czyli przetarg. Ale problem w tym, że obecnie nie mam środków na dalsze etapy inwestycji - czyli buduję tylko I etap - co i kiedy będzie dalej budowane zależy od środków, które nie wiadomo czy będą i kiedy w kolejnych latach.
Czy przetarg na nadzór szacować już na całość i robić przetarg czy tylko ten jeden etap, który będzie w tym roku budżetowym i będzie poniżej 30 tyś euro.
Pzdr.
Witam. Tak w formie nabrania pewności co do wybranej drogi postępowania proszę o Wasze opinie w temacie........ Przeprowadziłem przetarg na I etap robót budowlanych - kwota poniżej progów unijnych (oferty około 8 mln za I etap) . Teraz czas na nadzór inwestorski i tutaj pytanie jak szacować wartość nadzoru. Jeżeli tylko nadzór na pierwszy etap to będzie poniżej 30 tyś euro. Jeżeli szacować nadzór na całą inwestycję może być łącznie kwota powyżej 30 tyś euro - czyli przetarg. Ale problem w tym, że obecnie nie mam środków na dalsze etapy inwestycji - czyli buduję tylko I etap - co i kiedy będzie dalej budowane zależy od środków, które nie wiadomo czy będą i kiedy w kolejnych latach. Czy przetarg na nadzór szacować już na całość i robić przetarg czy tylko ten jeden etap, który będzie w tym roku budżetowym i będzie poniżej 30 tyś euro. Pzdr.
1
2017-02-07 14:08 0

DR

Dominik Rychlicki

2

Istotnym jest to, w jakich rama czasowych inwestycja ma być realizowana. Skoro jest to I etap to rozumiem, że przewidziane są kolejne w jakichś ramach czasowych, a skoro tak to wg mnie powinieneś wyszacować całość z zastrzeżeniem o możliwości realizacji całości zamówienia (nadzoru). W przypadku gdyby okazało się jednak że środki znajda się szybciej niż przewidziałeś unikniesz ewentualnego zarzutu podziału zamówienia w celu uniknięcia stosowania ustawy. Poza tym to będzie postępowanie podprogowe więc jesteś w stanie je szybko przeprowadzić.
Istotnym jest to, w jakich rama czasowych inwestycja ma być realizowana. Skoro jest to I etap to rozumiem, że przewidziane są kolejne w jakichś ramach czasowych, a skoro tak to wg mnie powinieneś wyszacować całość z zastrzeżeniem o możliwości realizacji całości zamówienia (nadzoru). W przypadku gdyby okazało się jednak że środki znajda się szybciej niż przewidziałeś unikniesz ewentualnego zarzutu podziału zamówienia w celu uniknięcia stosowania ustawy. Poza tym to będzie postępowanie podprogowe więc jesteś w stanie je szybko przeprowadzić.
0
2017-02-09 10:11 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy