Forum


Powrót uniknięcie wykluczenia wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 19

A.

Artur .....

0

Mam pytania dotyczące tego w jaki sposób można "zabezpieczyć" się przed koniecznością wykluczenia wykonawcy , który uczestniczył w przygotowaniu postępowania (w szczególności opisu przedmiotu zamówienia) na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 19 pzp. Chodzi ogólnie o zamówieniu na wykonanie systemu informatycznego, jednak dział merytoryczny na potrzeby którego ma być stworzony nie czuje się na siłach stworzyć opisu przedmiotu zamówienia. Dlatego tez chcielibyśmy zlecić komuś wykonanie opisu przedmiotu zamówienia. Jest jednak obawa że będziemy mieli trudności ze znalezieniem firmy lub eksperta który podejmie się ze względu na to że większość z firm lub ekspertów które by mogły dokonać opisu byłaby zainteresowana realizacją samego projektu.
Co należałoby zrobić już na etapie wyboru firmy do wykonania OPZ żeby zminimalizować ryzyko konieczności wykluczenia tego wykonawcy z postępowania na wykonanie samego systemu?
Mam pytania dotyczące tego w jaki sposób można "zabezpieczyć" się przed koniecznością wykluczenia wykonawcy , który uczestniczył w przygotowaniu postępowania (w szczególności opisu przedmiotu zamówienia) na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 19 pzp. Chodzi ogólnie o zamówieniu na wykonanie systemu informatycznego, jednak dział merytoryczny na potrzeby którego ma być stworzony nie czuje się na siłach stworzyć opisu przedmiotu zamówienia. Dlatego tez chcielibyśmy zlecić komuś wykonanie opisu przedmiotu zamówienia. Jest jednak obawa że będziemy mieli trudności ze znalezieniem firmy lub eksperta który podejmie się ze względu na to że większość z firm lub ekspertów które by mogły dokonać opisu byłaby zainteresowana realizacją samego projektu. Co należałoby zrobić już na etapie wyboru firmy do wykonania OPZ żeby zminimalizować ryzyko konieczności wykluczenia tego wykonawcy z postępowania na wykonanie samego systemu?
0
2017-02-10 14:53 0

W.

Walentyna .....

20

Art. 24.10 u Pzp wykonawca udowodni, że jego udział w przygotowaniu postępowania nie zakłóci konkurencji.
Art. 24.10 u Pzp wykonawca udowodni, że jego udział w przygotowaniu postępowania nie zakłóci konkurencji.
1
2017-02-15 11:46 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy