Forum


Powrót Klauzule społeczne wymóg czy uprawnienie

EU

Emilia Urbańczak

6

Witam,
jak uważacie czy Zamawiający przy postępowaniach dotyczących termomodernizacji budynków użyteczności publicznej powinien stosować klauzule społeczne wynikające z art. 22 oraz 29 ustawy Pzp? Mam duże wątpliwości w przedmiotowym zakresie, jak uważacie?
Witam, jak uważacie czy Zamawiający przy postępowaniach dotyczących termomodernizacji budynków użyteczności publicznej powinien stosować klauzule społeczne wynikające z art. 22 oraz 29 ustawy Pzp? Mam duże wątpliwości w przedmiotowym zakresie, jak uważacie?
0
2017-02-16 08:49 0

A.

Alicja .....

47

Jeżeli chodzi o art. 22 PZP to w ust. 2 wyraźnie napisano "może" - więc nie ma obowiązku. Inaczej wygląda sprawa w przypadku art. 29 PZP - tutaj już zgodnie z ust. 3a trzeba opisać czynności dla których wymagane jest zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę. Ust. 4 znowu daje możliwość, a nie obowiązek. Trzeba jeszcze pamiętać o ust. 5, czyli zapewnieniu dostępności dla osób niepełnosprawnych.
Jeżeli chodzi o art. 22 PZP to w ust. 2 wyraźnie napisano "może" - więc nie ma obowiązku. Inaczej wygląda sprawa w przypadku art. 29 PZP - tutaj już zgodnie z ust. 3a trzeba opisać czynności dla których wymagane jest zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę. Ust. 4 znowu daje możliwość, a nie obowiązek. Trzeba jeszcze pamiętać o ust. 5, czyli zapewnieniu dostępności dla osób niepełnosprawnych.
1
2017-02-16 09:07 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy