Forum


Powrót Roboty budowlane - szacować łącznie czy oddzielnie

A.

Aleksandra .....

2

Witam. Przewidujemy w tym roku kilka remontów w różnych budynkach (budynki znajdują się w różnych lokalizacjach). Czy w takim przypadku przy ustaleniu wartości wszystkie przewidywane remonty sumuję? Czy mogę je szacować odrębnie dla każdego budynku w danej lokalizacji? Zastanawiam się również, czy mogę np. pierwszy mały remont o wartości poniżej 30000 euro zrobić w trybie art.6a a resztę w przetargu nieograniczonym?
Witam. Przewidujemy w tym roku kilka remontów w różnych budynkach (budynki znajdują się w różnych lokalizacjach). Czy w takim przypadku przy ustaleniu wartości wszystkie przewidywane remonty sumuję? Czy mogę je szacować odrębnie dla każdego budynku w danej lokalizacji? Zastanawiam się również, czy mogę np. pierwszy mały remont o wartości poniżej 30000 euro zrobić w trybie art.6a a resztę w przetargu nieograniczonym?
1
2017-03-05 21:21 0

W.

Walentyna .....

20

Myślę, że jeżeli całą kwotę masz zapisaną w budżecie i zostaną zachowane pozostałe przesłanki do wspólnego szacowania to należy oszacować łącznie i tak pewnie nie przekroczysz progu unijnego .
Postępowanie możesz przeprowadzić odrębne dla każdej z nieruchomości.
Remont o wartości poniżej 30000 euro można zrobić w trybie art.6a tylko trzeba uważać na te zależności tj. 20% i
1 000 000 euro a pozostałe w przetargu nieograniczonym.
Myślę, że jeżeli całą kwotę masz zapisaną w budżecie i zostaną zachowane pozostałe przesłanki do wspólnego szacowania to należy oszacować łącznie i tak pewnie nie przekroczysz progu unijnego . Postępowanie możesz przeprowadzić odrębne dla każdej z nieruchomości. Remont o wartości poniżej 30000 euro można zrobić w trybie art.6a tylko trzeba uważać na te zależności tj. 20% i 1 000 000 euro a pozostałe w przetargu nieograniczonym.
1
2017-03-06 13:27 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy