Forum


Powrót Roboty dodatkowe i uzupełniające

M.

Marta .....

0

Witam
Mam pytanie odnośnie robót dodatkowych i uzupełniających. W trakcie wykonywania robót podstawowych w istniejącym obiekcie wyszły na jaw okoliczności które powodowały wykonanie dodatkowych robót (wzmocnienie fundamentów, wymiana konstrukcji dachu, nowy projekt aranżacji wnętrz). Zamawiający uznał, że należy je wykonać w ramach robót dodatkowych, jednak część z nich wskazał jako roboty uzupełniające. Jakie kryteria należy przyjąć przy podziale robót na uzupełniające i dodatkowe?
Witam Mam pytanie odnośnie robót dodatkowych i uzupełniających. W trakcie wykonywania robót podstawowych w istniejącym obiekcie wyszły na jaw okoliczności które powodowały wykonanie dodatkowych robót (wzmocnienie fundamentów, wymiana konstrukcji dachu, nowy projekt aranżacji wnętrz). Zamawiający uznał, że należy je wykonać w ramach robót dodatkowych, jednak część z nich wskazał jako roboty uzupełniające. Jakie kryteria należy przyjąć przy podziale robót na uzupełniające i dodatkowe?
1
2017-03-09 11:47 0

A.

Anna .....

26

Roboty uzupełniające - kiedyś, dzisiaj - powtórzenie podobnych robót budowlanych. To wszystkie roboty które były w zamówieniu podstawowym i które zostały przewidziane.
Roboty dodatkowe - to roboty niezbędne, nieobjęte zamówieniem podstawowym - patrz art. 144 ust. 1 pkt 2) ustawy PZP.
Roboty uzupełniające - kiedyś, dzisiaj - powtórzenie podobnych robót budowlanych. To wszystkie roboty które były w zamówieniu podstawowym i które zostały przewidziane. Roboty dodatkowe - to roboty niezbędne, nieobjęte zamówieniem podstawowym - patrz art. 144 ust. 1 pkt 2) ustawy PZP.
1
2017-03-13 13:34 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy