Forum


Powrót Prawo opcji w robotach budowlanych

P.

Piotr .....

6

Witam. Czy prawo opcji można również stosować w robotach budowlanych?
Załóżmy taką sytuację. Chcemy wyremontować budynek 4 kondygnacyjny (szpital). Lecz z kosztorysów wynika, iż posiadane środki pozwalają przeprowadzić postępowanie wyłącznie na remont 2 kondygnacji. Zakładamy, iż postępowanie zwertyfikuje kosztorysy i środków zostanie na remont jeszcze jednej kondygnacji.
Ponadto mamy szansę na pozyskanie dodatkowych środków na remont jednej kondygnacji (ale to na chwilę obecną nie jest pewne)

Czy w takiej sytuacji możemy przeprowadzić postępowanie na remont 2 kondygnacji (przy szacowaniu wartości zamówienia ująć również kolejne dwie) i szczegółowo opisać , iż w sytuacji powstania oszczędności w trakcie prowadzonego postępowania oraz pozyskania dodatkowych środków umożliwiających przeprowadzenie remontu kolejnych 2 kondygnacji szpitala zlecić je w ramach prawa opcji?
Witam. Czy prawo opcji można również stosować w robotach budowlanych? Załóżmy taką sytuację. Chcemy wyremontować budynek 4 kondygnacyjny (szpital). Lecz z kosztorysów wynika, iż posiadane środki pozwalają przeprowadzić postępowanie wyłącznie na remont 2 kondygnacji. Zakładamy, iż postępowanie zwertyfikuje kosztorysy i środków zostanie na remont jeszcze jednej kondygnacji. Ponadto mamy szansę na pozyskanie dodatkowych środków na remont jednej kondygnacji (ale to na chwilę obecną nie jest pewne) Czy w takiej sytuacji możemy przeprowadzić postępowanie na remont 2 kondygnacji (przy szacowaniu wartości zamówienia ująć również kolejne dwie) i szczegółowo opisać , iż w sytuacji powstania oszczędności w trakcie prowadzonego postępowania oraz pozyskania dodatkowych środków umożliwiających przeprowadzenie remontu kolejnych 2 kondygnacji szpitala zlecić je w ramach prawa opcji?
1
2017-03-14 10:13 0

R.

Robert .....

12

W tej sytuacji bardziej skłaniał bym się do zamówienia, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6
W tej sytuacji bardziej skłaniał bym się do zamówienia, o którym mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6
1
2017-03-14 10:31 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy