Forum


Powrót Stawka robocizny kosztorysowej w kosztorysie ofertowym

H.

Hanna .....

1

Witam,
mam do Was pytanie dotyczące prawidłowej stawki robocizny kosztorysowej przyjmowanej w kosztorysach ofertowych wykonawców po zmianie minimalnego wynagrodzenia od stycznia 2017. W odniesieniu do art. 90 ust. 1 ustawy i konieczności weryfikacji ofert wykonawców pod kątem zgodności z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, jaka stawka robocizny kosztorysowej powinna być przyjęta w kosztorysie wykonawcy, abym jako zamawiający miała pewność, że minimalne wynagrodzenie pracownika zostanie zapewnione? Zaznaczam, że w postępowaniu mam wynagrodzenie kosztorysowe. Proszę o podpowiedzi i jeśli ktoś wie, jaka to powinna być stawka, to proszę o info z czego to wynika. Z góry dziękuję :)
Witam, mam do Was pytanie dotyczące prawidłowej stawki robocizny kosztorysowej przyjmowanej w kosztorysach ofertowych wykonawców po zmianie minimalnego wynagrodzenia od stycznia 2017. W odniesieniu do art. 90 ust. 1 ustawy i konieczności weryfikacji ofert wykonawców pod kątem zgodności z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, jaka stawka robocizny kosztorysowej powinna być przyjęta w kosztorysie wykonawcy, abym jako zamawiający miała pewność, że minimalne wynagrodzenie pracownika zostanie zapewnione? Zaznaczam, że w postępowaniu mam wynagrodzenie kosztorysowe. Proszę o podpowiedzi i jeśli ktoś wie, jaka to powinna być stawka, to proszę o info z czego to wynika. Z góry dziękuję :)
1
2017-03-15 15:03 1

M.

Magdalena .....

2

Roboczogodzina w kosztorysie ofertowym nie jest odpowiednikiem godziny pracy pracownika i nie ma nic wspólnego ze stawką minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ale jeśli nie jesteś pewna to na wszelki wypadek możesz w trybie art. 87 ust. 1 poprosić Wykonawcę o złożenie wyjaśnień.
Roboczogodzina w kosztorysie ofertowym nie jest odpowiednikiem godziny pracy pracownika i nie ma nic wspólnego ze stawką minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ale jeśli nie jesteś pewna to na wszelki wypadek możesz w trybie art. 87 ust. 1 poprosić Wykonawcę o złożenie wyjaśnień.
1
2017-03-16 09:12 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy