Forum


Powrót Powtórzenie podobnych usług ( art. 67 ust. 1 pkt 6) w innej lokalizacji

M.

Marta .....

0

Czy w postępowaniu na usługę sprzątania mogę przewidzieć zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych usług ( art. 67 ust. 1 pkt 6), które wykonywane będą w innej lokalizacji ( inny budynek) niż w zamówieniu podstawowym? W przypadku robót budowlanych zamówienie "uzupełniające" nie musi się odbywać w tym samym miejscu, w którym realizowane jest zamówienie podstawowe. Konieczne jest jednak powiązanie prac w ramach zamówienia z art. 67 ust. 1 pkt 6 z określonymi zamierzeniami, planami inwestycyjnymi realizowanymi w ramach zamówienia podstawowego...takie orzecznictwo znalazłam odnośnie robót budowlanych. A co z usługami?
Czy w postępowaniu na usługę sprzątania mogę przewidzieć zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych usług ( art. 67 ust. 1 pkt 6), które wykonywane będą w innej lokalizacji ( inny budynek) niż w zamówieniu podstawowym? W przypadku robót budowlanych zamówienie "uzupełniające" nie musi się odbywać w tym samym miejscu, w którym realizowane jest zamówienie podstawowe. Konieczne jest jednak powiązanie prac w ramach zamówienia z art. 67 ust. 1 pkt 6 z określonymi zamierzeniami, planami inwestycyjnymi realizowanymi w ramach zamówienia podstawowego...takie orzecznictwo znalazłam odnośnie robót budowlanych. A co z usługami?
1
2017-03-17 09:21 0

M.

Marta .....

27

Jeżeli przewidziałaś, ze usługi podobne mogą odbyć się w innych budynkach, to nie ma problemu. Jeżeli tego nie przewidziałaś, to kontrolujący mogą zarzucić uchybienie, albo wprost naruszenie przepisów ustawy. Art. 67 ust. 1a wskazuje na konieczność precyzyjnego określenia warunków, zakresu i kwoty przeznaczonej na udzielanie zamówienia w ramach usług podobnych. Rozumiem, że w pierwotnym zamówieniu nie przewidziałaś takiej możliwości ...
Jeżeli przewidziałaś, ze usługi podobne mogą odbyć się w innych budynkach, to nie ma problemu. Jeżeli tego nie przewidziałaś, to kontrolujący mogą zarzucić uchybienie, albo wprost naruszenie przepisów ustawy. Art. 67 ust. 1a wskazuje na konieczność precyzyjnego określenia warunków, zakresu i kwoty przeznaczonej na udzielanie zamówienia w ramach usług podobnych. Rozumiem, że w pierwotnym zamówieniu nie przewidziałaś takiej możliwości ...
1
2017-03-17 10:21 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy