Forum


Powrót Zamówienie ofertowe do 30 tys euro

R.

Robert .....

12

Termin składania ofert - godz. 10:00, możliwość składania ofert drogą e-mail. Jedna oferta wpłynęła godz. 9:00, druga godz. 10:03, która jest jednocześnie tańsza.
Zamawiający wybiera ofertę tańszą ( co wpłynęła o 10:03)
Zamawiający twierdzi, że jest to błahy powód do wykluczenia/odrzucenia oferty, że przyszła o 10:03 a termin był do godz. 10:00

Jaki środki prawne można podjąć aby zmienić decyzję zamawiającego dot. wyboru oferty?
Termin składania ofert - godz. 10:00, możliwość składania ofert drogą e-mail. Jedna oferta wpłynęła godz. 9:00, druga godz. 10:03, która jest jednocześnie tańsza. Zamawiający wybiera ofertę tańszą ( co wpłynęła o 10:03) Zamawiający twierdzi, że jest to błahy powód do wykluczenia/odrzucenia oferty, że przyszła o 10:03 a termin był do godz. 10:00 Jaki środki prawne można podjąć aby zmienić decyzję zamawiającego dot. wyboru oferty?
1
2017-04-05 09:47 0

P.

Piotr .....

Fachowiec 163

Postępowanie prowadzone poza ustawą Pzp, więc nie przysługują typowe środki odwoławcze. Oczywiście Zamawiający naruszył tutaj zasadę współżycia społecznego i wypaczył sens udzielenia zamówień. Takie działanie zawsze można uznać za celowe (znał oferty innych Wykonawców). Poproś Zamawiającego o regulamin na którym oparł się udzielając zamówienia w ten sposób.
Prawdopodobnie pozostanie Ci tylko napisać pismo i pogrozić palcem, że takie działanie zgłosisz do RIO / UKS.
Postępowanie prowadzone poza ustawą Pzp, więc nie przysługują typowe środki odwoławcze. Oczywiście Zamawiający naruszył tutaj zasadę współżycia społecznego i wypaczył sens udzielenia zamówień. Takie działanie zawsze można uznać za celowe (znał oferty innych Wykonawców). Poproś Zamawiającego o regulamin na którym oparł się udzielając zamówienia w ten sposób. Prawdopodobnie pozostanie Ci tylko napisać pismo i pogrozić palcem, że takie działanie zgłosisz do RIO / UKS.
1
2017-04-05 09:56 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy