Forum


Powrót Zmiana okresu gwarancji o terminie składania ofert

M.

Michał .....

3

Witajcie, W naszym przetargu Wykonawca kilka dni o otwarciu ofert z własnej inicjatywy przesłał nam pismo informujące o tym, że w jego formularzu oferty pojawił się "błąd - oczywista omyłka pisarska" w zakresie zaoferowanej przez siebie gwarancji na przedmiot zamówienia. Pierwotnie wskazany okres 24 miesięcy chce żebyśmy zmienili na 36 miesięcy (dodam że jeden i drugi okres jest zgodny z SIWZ - Wykonawca mógł zaoferować od 24 do 60 miesięcy). Problem polega na tym, że jest to jedno z kryteriów oceny ofert i taka zmiana wpłynie na punktację na korzyść tego wykonawcy. Tutaj zastanawiamy sie na dwiema drogami postępowania: pierwsza to odrzucenie oferty na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 1 jako niezgodna z ustawą (w związku z art. 84 ust. 1), druga to odpowiedź wykonawcy że nie można dokonać takiej zmiany i pozostawienie tej oferty. Którą z dróg byści poszli? A może są jeszcze inne? Z góry dziękuję
Witajcie, W naszym przetargu Wykonawca kilka dni o otwarciu ofert z własnej inicjatywy przesłał nam pismo informujące o tym, że w jego formularzu oferty pojawił się "błąd - oczywista omyłka pisarska" w zakresie zaoferowanej przez siebie gwarancji na przedmiot zamówienia. Pierwotnie wskazany okres 24 miesięcy chce żebyśmy zmienili na 36 miesięcy (dodam że jeden i drugi okres jest zgodny z SIWZ - Wykonawca mógł zaoferować od 24 do 60 miesięcy). Problem polega na tym, że jest to jedno z kryteriów oceny ofert i taka zmiana wpłynie na punktację na korzyść tego wykonawcy. Tutaj zastanawiamy sie na dwiema drogami postępowania: pierwsza to odrzucenie oferty na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 1 jako niezgodna z ustawą (w związku z art. 84 ust. 1), druga to odpowiedź wykonawcy że nie można dokonać takiej zmiany i pozostawienie tej oferty. Którą z dróg byści poszli? A może są jeszcze inne? Z góry dziękuję
1
2017-05-17 12:42 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 295

Na pewno nie przyjmuję nowego okresu gwarancji- bo to jest zmiana oferty Ponieważ obowiązuje TZO uznaję pierwszą oferte za aktualną niezaleznie od aktualnego stanowiska wykonawcy
Na pewno nie przyjmuję nowego okresu gwarancji- bo to jest zmiana oferty Ponieważ obowiązuje TZO uznaję pierwszą oferte za aktualną niezaleznie od aktualnego stanowiska wykonawcy
1
2017-05-17 13:05 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy