Forum


Powrót osoby uczestniczące w postępowaniu a oświadczenia art.17 ust.2

M.

Magdalena .....

4

Na wniosku o wszczęcie postępowania podpisuje się oczywiście Zamawiający, ale także prawnik ( sprawdzona dokumentacja pod względem formalnym) oraz księgowy ( zabezpieczono środki finansowe) i później czasem konsultuję zastosowanie pewnych artykułów z prawnikiem. Księgowy podpisuje się także na naszym takim wewnętrznym protokole z posiedzenia komisji jak już dokonamy wyboru , że kasa jest. Ani prawnik ani księgowy nie biorą czynnego udziału w postępowaniu jak komisja przetargowa, ani nie dokonują żadnych wyborów jak Zamawiający. Czy w związku z tym muszą wypełniać oświadczenie wynikające z art. 17 ust.2? i gdzie ich ewentualnie mogę wpisać w tym protokole końcowym wymienionym w rozporządzeniu?
Na wniosku o wszczęcie postępowania podpisuje się oczywiście Zamawiający, ale także prawnik ( sprawdzona dokumentacja pod względem formalnym) oraz księgowy ( zabezpieczono środki finansowe) i później czasem konsultuję zastosowanie pewnych artykułów z prawnikiem. Księgowy podpisuje się także na naszym takim wewnętrznym protokole z posiedzenia komisji jak już dokonamy wyboru , że kasa jest. Ani prawnik ani księgowy nie biorą czynnego udziału w postępowaniu jak komisja przetargowa, ani nie dokonują żadnych wyborów jak Zamawiający. Czy w związku z tym muszą wypełniać oświadczenie wynikające z art. 17 ust.2? i gdzie ich ewentualnie mogę wpisać w tym protokole końcowym wymienionym w rozporządzeniu?
1
2017-05-26 08:18 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 640

Oświadczenia składają osoby wykonujące czynności w postępowaniu, a postępowanie rozpoczyna się w dniu publicznego ogłoszenia o zamówieniu (w skrócie). Myślę że księgowy powinien podpisać się na wniosku raczej przed wszczęciem postępowania że kasa jest i wtedy nic nie wykonuje i nie podpisuje. Jeżeli prawnik podczas postępowania nie wydaje żadnych opinii prawnych ani nie uczestniczy w posiedzeniach komisji przetargowej to też nie składa oświadczenia. Proszę pamiętać także o oświadczeniu z art. 17 ust. 2 a w uzasadnionych przypadkach.
Oświadczenia składają osoby wykonujące czynności w postępowaniu, a postępowanie rozpoczyna się w dniu publicznego ogłoszenia o zamówieniu (w skrócie). Myślę że księgowy powinien podpisać się na wniosku raczej przed wszczęciem postępowania że kasa jest i wtedy nic nie wykonuje i nie podpisuje. Jeżeli prawnik podczas postępowania nie wydaje żadnych opinii prawnych ani nie uczestniczy w posiedzeniach komisji przetargowej to też nie składa oświadczenia. Proszę pamiętać także o oświadczeniu z art. 17 ust. 2 a w uzasadnionych przypadkach.
1
2017-05-26 09:37 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy