Forum


Powrót podpisanie umowy

A.

Agnieszka .....

0

Przetarg na materiały budowlane, kryterium był termin gdzie wykonawcy wszyscy zaznaczyli skrócony.
Problem w tym, że po wezwaniu do wyjaśnień i uzyskaniu ich od Wykonawcy (wyjaśnienie dotyczy stawki VAT) mamy 5 dni od zawiadomienia o wyborze na podpisanie umowy.
I właśnie ten termin wykracza poza termin skrócony do którego zobowiązali się Wykonawcy.
Wyjaśnić się mają do 5 czerwca
Wybór 5 czerwca
Podpisanie umowy 12 czerwca
Termin dostawy skrócony do 8 czerwca!
Czy jest furtka na wybór i zawarcie ważnej umowy wraz z przedłużeniem terminu dostawy do drugiego terminu wyznaczonego w siwz 29 czerwiec
Czy jednak trzeba unieważnić postępowanie
Przetarg na materiały budowlane, kryterium był termin gdzie wykonawcy wszyscy zaznaczyli skrócony. Problem w tym, że po wezwaniu do wyjaśnień i uzyskaniu ich od Wykonawcy (wyjaśnienie dotyczy stawki VAT) mamy 5 dni od zawiadomienia o wyborze na podpisanie umowy. I właśnie ten termin wykracza poza termin skrócony do którego zobowiązali się Wykonawcy. Wyjaśnić się mają do 5 czerwca Wybór 5 czerwca Podpisanie umowy 12 czerwca Termin dostawy skrócony do 8 czerwca! Czy jest furtka na wybór i zawarcie ważnej umowy wraz z przedłużeniem terminu dostawy do drugiego terminu wyznaczonego w siwz 29 czerwiec Czy jednak trzeba unieważnić postępowanie
1
2017-06-01 12:11 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 1578

Raczej unieważnienie, ogólnie można było takiego kryterium uniknąć w tym postępowaniu bo było to do przewidzenia przez zamawiającego że procedura może się przedłużyć i skrócenie maksymalne może powodować brak możliwości realizacji zamówienia.
Raczej unieważnienie, ogólnie można było takiego kryterium uniknąć w tym postępowaniu bo było to do przewidzenia przez zamawiającego że procedura może się przedłużyć i skrócenie maksymalne może powodować brak możliwości realizacji zamówienia.
1
2017-06-01 12:22 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy