Forum


Powrót ZP-1 dla Radcy prawnego

MM

Małgorzata Majczyna

0

czy potrzeba aby radca prawny, parafujący projekt umowy (istotne postanowienia umowy) z Wykonawcą wypełniał druk ZP-1 po otwarciu ofert. Czym będzie groził fakt, ze z jakimś oferentem pozostawał w stosunku zależności? Unieważnieniem przetargu? nasz radca odmówił podpisania druku a drugi podpisał. Czy w świetle ustawy radca jest osobą wykonującą czynności w postępowaniu?
czy potrzeba aby radca prawny, parafujący projekt umowy (istotne postanowienia umowy) z Wykonawcą wypełniał druk ZP-1 po otwarciu ofert. Czym będzie groził fakt, ze z jakimś oferentem pozostawał w stosunku zależności? Unieważnieniem przetargu? nasz radca odmówił podpisania druku a drugi podpisał. Czy w świetle ustawy radca jest osobą wykonującą czynności w postępowaniu?
0
2017-06-02 06:07 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 622

No to zależy czy dokonywał czynności w postępowaniu. Jeżeli tylko parafował projekt umowy to nie jest to czynność w postępowaniu, bo to następuje jeszcze przed wszczęciem. Jeśli natomiast był członkiem komisji przetargowej, albo dawał jakieś opinie prawne podczas postępowania no to wtedy musi podpisać. Trzeba też pamiętać o drugim oświadczeniu z art. 17 ust. 2a kiedy taka sytuacja zaistnieje. Nie złożenie oświadczenia to naruszenie dyscypliny finan. publ.
No to zależy czy dokonywał czynności w postępowaniu. Jeżeli tylko parafował projekt umowy to nie jest to czynność w postępowaniu, bo to następuje jeszcze przed wszczęciem. Jeśli natomiast był członkiem komisji przetargowej, albo dawał jakieś opinie prawne podczas postępowania no to wtedy musi podpisać. Trzeba też pamiętać o drugim oświadczeniu z art. 17 ust. 2a kiedy taka sytuacja zaistnieje. Nie złożenie oświadczenia to naruszenie dyscypliny finan. publ.
1
2017-06-02 06:34 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy