Forum


Powrót Omyłka rachunkowa

M.

Malwina .....

23

Wykonawca w ofercie dokonał błędu rachunkowego. Zamawiający dokonał poprawki w omyłce rachunkowej na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP i jednocześnie poinformował o tym Wykonawcę. Wykonawca odpisał do zamawiającego, że nie wyraża zgody na dokonanie poprawki w omyłce rachunkowej i tłumaczy skąd wziął się błąd. Co w takim przypadku powinien zrobić zamawiający ?
Wykonawca w ofercie dokonał błędu rachunkowego. Zamawiający dokonał poprawki w omyłce rachunkowej na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP i jednocześnie poinformował o tym Wykonawcę. Wykonawca odpisał do zamawiającego, że nie wyraża zgody na dokonanie poprawki w omyłce rachunkowej i tłumaczy skąd wziął się błąd. Co w takim przypadku powinien zrobić zamawiający ?
1
2017-06-05 09:51 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 640

Wykonawca wyraża lub nie wyraża zgodę na poprawienie omyłek w trybie art. 87 ust. 2 pkt 3, natomiast oczywiste omyłki pisarskie lub rachunkowe nie wymagają zgody wykonawcy. Nie znam tego pisma wykonawcy, ale jak się tak bardzo upiera to odrzuciłbym jego ofertę na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 6 (zawiera błędy w obliczeniu ceny).
Wykonawca wyraża lub nie wyraża zgodę na poprawienie omyłek w trybie art. 87 ust. 2 pkt 3, natomiast oczywiste omyłki pisarskie lub rachunkowe nie wymagają zgody wykonawcy. Nie znam tego pisma wykonawcy, ale jak się tak bardzo upiera to odrzuciłbym jego ofertę na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 6 (zawiera błędy w obliczeniu ceny).
1
2017-06-05 10:08 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy