ZUS kontra płatnicy w obliczu tarczy antykryzysowej

ZUS kontra płatnicy w obliczu tarczy antykryzysowej. Czy naprawdę ZUS staje w pozycji obronnej wobec Płatników? Czy większość społeczeństwa myśli właśnie w ten sposób, o świadczeniach postojowych i zwolnieniu z opłacania składek? Choć spora część przedsiębiorców niechętnie chodzi do takiej instytucji jaką jest ZUS to jednak, gdy pojawia się możliwość skorzystania z potocznie zwanych ulg to wówczas płatnicy "starają się" - no właśnie. ZUS kontra płatnicy w obliczu tarczy antykryzysowej

Skąd wyrażenie “starają"?

Okazuje się, że dla wielu przedsiębiorców przepisy czy też sformułowania zapisane w języku uchwalonych ustaw nie są do końca zrozumiałe. Dlatego panuje powszechny pogląd, że ciężko otrzymać wspomniane na wstępie świadczenia postojowe? W tym momencie zapraszam - na powrót do przeszłości. Niech każdy z nas na chwilkę wróci myślami do szkoły podstawowej, średniej, czy też matury. Wydawałoby się, że te poszczególne etapy naszej edukacji nie mają nic wspólnego z tematem tego artykułu. Wnioski mogą wielu zaskoczyć. Wszelkiego rodzaju zaliczenia, testy czy też matura łączyła wspólna cecha - DZIAŁANIE WEDŁUG WYZNACZONEGO KLUCZA. Pomyślmy, że każdy z tych egzaminów mogliśmy zaliczyć z sukcesem. Tylko po sprawdzeniu go - no właśnie - z WCZEŚNIEJ WYZNACZONYM KLUCZEM i w tym tkwi cała tajemnica.
ZUS kontra płatnicy w obliczu tarczy antykryzysowej

ZUS kontra płatnicy w obliczu tarczy antykryzysowej. Jak zatem poprawnie wypełnić wniosek ZUS dotyczący, choćby zwolnienia z opłacania składek?

Na oficjalnej stronie ZUS dokładnie krok po kroku opisano KLUCZ - kto może skorzystać z danej tarczy antykryzysowej i jakie warunki musi spełnić. Z powodu ciągłych i bardzo energicznych zmian w poszczególnych ustawach, uchwalanych przez rząd tarcze te ewoluują. Pocieszający jest fakt, że płatnik - przedsiębiorca zawsze ma możliwość odwołać się od decyzji odmownej. Na postawie tej decyzji wniosek o zwolnienie z opłacania składek zostanie rozpatrzony ponownie w świetle modernizacji uchwalonej ustawy. Ustawa z Dziennika Ustaw z 23 września 2020 roku pod poz. 1639. Weszła w życie (Dziennik Ustaw), tj. od 15 października br. Od tego dnia można wnioskować o wsparcie z ZUS na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

W związku ze zmianami w przepisach czeka nas cały szereg zagadnień, które wymagają dostosowania do obecnej sytuacji związanej z pandemią. Jeśli chcesz być na bieżąco ze zmianami w Kadrach i Płacach to zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty szkoleń.

Autor tekstu:

Nina Nowińska 
Kim jestem? Pełną entuzjazmu i radości, rozśpiewaną kadrową. Wiele razy rzucano mnie na głęboką wodę, ale chęć nauki, zdobywania wiedzy i czerpanie z tego przyjemności zawsze zwycięża. Dlatego jestem tu i teraz, czerpię energię z moich pasji i co ważne - świetnie się z tym czuję. Piszę, bo lubię mówić o tym co rozumiem, co ma wpływ na obecne życie innych, ale także ma odzwierciedlenie w przyszłości każdego z nas. Panuje pogląd, że tematy związane z kadrami lepiej zlecić innym, a dlaczego nie przyjrzeć się im osobiście? Właśnie w tym chce pomóc naszym czytelnikom pokazując, że zawiłe nie znaczy trudne do zrozumienia.
WYBIERZ SZKOLENIE Z KADR I PŁAC