Nowa ustawa Prawo zamówień publicznych

Pierwsza w Polsce aplikacja mobilna z nową ustawą Pzp

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów i partnerów stworzyliśmy pierwszą w Polsce aplikację mobilną z nową ustawą Pzp! Pobierz na swój telefon i korzystaj bezpiecznie i szybko w dowolnym miejscu i czasie!


Pobierz na system Android tutaj: https://tiny.pl/7wltv

Pobierz z App Store
Pobierz na system iOS tutaj: https://apple.co/2Y3AmQk

lub wpisz w wyszukiwarkę w sklepie Play lub App Store "USTAWA PZP".
Podsumowując, pobierz aplikację i korzystaj!

Ustawa Prawo zamówień publicznych

Ustawa Prawo zamówień publicznych  - dokument Prawo zamówień publicznych to polska ustawa uchwalona przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej regulująca wszystkie kwestie powiązane z zamówieniami publicznymi. Aktualna ustawa z 2004 roku (Dz.U. z 2019 r. poz. 1843) obowiązuje do 1 stycznia 2021 roku. Ustawa Prawo zamówień publicznych

Rys historyczny

Historia aktu prawnego regulującego kwestię zamówień publicznych w Polsce był dekret z 7 grudnia 1918 roku. Został uchylony 6 lutego 1920 roku. Kolejne akty prawne były uchwalane w okresie dwudziestolecia między wojennego i w okresie PRL-u. Znaczącą dla kwestii zamówień publicznych była ustawa z 10 czerwca 1994 roku (weszła w życie 1 stycznia 1995 roku), która obowiązywała aż do 2 marca 2004 roku. Ustawę nowelizowano 19-krotnie. Od 29 stycznia 2004 roku, decyzją IV kadencji Sejmu RP została uchwalona obecna ustawa Pzp. Weszła w życie 2 marca 2004 roku. Godnym uwagi jest fakt, iż ustawę nowelizowano 66 razy. Ostatnia zmiana w tej ustawie weszła w życie 12 lipca 2019 roku. Obecna ustawa określa m. in. zasady udzielania zamówień publicznych, zasady ogłaszania zamówienia, tryb postępowania o udzielenie zamówienia czy zasady dokumentowania postępowań.

Nowa ustawa Pzp

1 stycznia 2021 roku wchodzi w życie nowa Ustawa Prawo zamówień publicznych. Ważnym aspektem wprowadzanych zmian jest lepsze przygotowanie zamówień - uproszczenie procedur, szczególnie jeśli chodzi o zamówienia poniżej progów unijnych. Co za tym idzie zwiększenie konkurencyjności i dostępu do rynku zamówień publicznych, a także zrównoważenie pozycji zamawiających i wykonawców. Wszystko to skutkować ma większą przejrzystością zamówień.

Szkolenia z nowej ustawy Prawo zamówień publicznych

623 przepisy, czyli prawie o 3 razy więcej niż w poprzedniej ustawie. W związku z tym całkowicie nowa ustawa Prawo zamówień publicznych wymaga od zamawiających, ale również od wykonawców przyswojenia nowych aspektów prawnych.  Dlatego mamy dla Was specjalistyczne szkolenia z zakresu nowej ustawy Pzp, które znajdziecie tutaj: WYBIERZ SZKOLENIE Z ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH