Trenerzy

Damian Michalak

Damian Michalakradca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, właściciel kancelarii prawnej wspierającej uczestników rynku zamówień publicznych.

Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów z sektora publicznego oraz inwestorów realizujących inwestycje publiczne.

Od ponad siedmiu lat specjalizuje się w Prawie zamówień publicznych i partnerstwie publiczno-prywatnym doradzając w aspektach związanych ze wskazaniem optymalnego modelu realizacji zamówienia, przygotowaniem dokumentacji związanej z procedurą udzielenia zamówienia, wsparciem merytorycznym na etapie negocjacji z inwestorami i sporządzaniem projektów umów dotyczących zamówień publicznych PPP i koncesji.

Edukacja

Radca prawny, ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

 

Zadaj pytanie

Doświadczenie

 • Autor wielu artykułów i komentarzy z zakresu Prawa zamówień publicznych
  i partnerstwa publiczno-prywatnego (Dziennik Gazeta Prawna, Zamówienia Publiczne. Doradca, Vademecum Zamówień Publicznych, Inwestycje Publiczne, Portal Samorządowy).
 • Autor pierwszej na polskim rynku wydawniczym praktycznej publikacji „Partnerstwo publiczno-prywatne w modelu koncesyjnym – wybrane zagadnienia praktyczne” (wyd. Wolters Kluwer, data publikacji: luty 2015 r.)
 • Ekspert prawny organizacji Forum Od-nowa promującej idee nowoczesnego samorządu, a także członek Rady Ekspertów Ośrodka Dialogu i Analiz THINKTANK
 • Posiada także doświadczenie w doradztwie związanym z aplikowaniem o środki
  z funduszy europejskich przeznaczonych na infrastrukturę (m.in. drogi publiczne, oświata, turystyka, termomodernizacja).
 • W przeszłości, jako konsultant w jednej z firm Wielkiej Czwórki, obsługiwał międzynarodowe korporacje w zakresie podatku VAT, obecnie wykorzystując wiedzę podatkową przy optymalizacji kosztów inwestycji publicznych.
 • Od lutego 2012 r. prowadzi pierwszego w Polsce bloga poświęconego tematyce partnerstwa publiczno-prywatnego „PPP w praktyce”.
 • Właściciel Kancelarii Radcy Prawnego Damian Michalak wspierającej podmioty publiczne i inwestorów w nawiązywaniu współpracy – zwłaszcza w drodze PPP i przez efektywne udzielanie zamówień publicznych.

Publikacje

Autor pierwszej na polskim rynku wydawniczym praktycznej publikacji „Partnerstwo publiczno-prywatne w modelu koncesyjnym – wybrane zagadnienia praktyczne”

Autor wielu artykułów i komentarzy z zakresu prawa zamówień publicznych
i partnerstwa publiczno-prywatnego (Dziennik Gazeta Prawna, Zamówienia Publiczne. Doradca, Vademecum Zamówień Publicznych, Inwestycje Publiczne, Portal Samorządowy).

Referencje

Szkolenie szalenie ciekawe, oparte na przykładach praktycznych, a nie tylko teorii. Trener odpowiadał na każde zadane pytanie w sposób wyczerpujący, konkretny, trener bardzo komunikatywny.
Teresa Kwiatkowska uczestniczka szkolenia Wielość podmiotów po stronie Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
Przesympatyczny i kompetentny ekspert- szczegółowo omawia kwestie, zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Do tego prowadzi szkolenie w bardzo ciekawy i dowcipny sposób- nikt nie przysypia , dużo dyskusji. Bardzo dobre szkolenie, dziękuję.
Dorota Wisła uczestniczka szkolenia Prawo cywilne w zamówieniach publicznych.
Dobry ekspert. Duża wiedza. Mnóstwo przykładów. Szybka reakcja na niekiedy trudne pytania uczestników. Zdecydowanie polecam
Aleksandra Ściborska uczestniczka szkolenia Prawo cywilne w zamówieniach publicznych
Wybitna znajomość rzeczy, przyjazny język przekazu, wysoka kultura osobista, nienaganny wygląd trenera- p.Łukasza Czabana, który sprawił, że nie boję się zaglądać do tekstu ustawy, korygował niewłaściwe nawyki lub praktyki, zmieniał sposób myślenia, zachęcał do odwagi przy realizacji zamówień. Bardzo polecam
Krystyna Flaczyk uczestniczka szkolenia Certyfikowany Kurs Zamówień Publicznych dla Początkujących

Newsletter

Zapisz się, otrzymasz:

 • Najnowsze informacje o zmianach w prawie
 • Prezenty i promocje na szkolenia
 • Bezterminową zniżkę 10% na wszystkie szkolenia

Wpisz adres e-mail