Trenerzy

Damian Michalak

radca prawny, prowadzący kancelarię specjalizującą się w prawie zamówień publicznych oraz partnerstwie publiczno-prywatnym.

Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów z sektora publicznego oraz inwestorów realizujących inwestycje publiczne.

Od ponad siedmiu lat doradza uczestnikom rynku zamówień publicznych w aspektach związanych ze wskazaniem optymalnego modelu realizacji zamówienia, przygotowaniem dokumentacji związanej z procedurą udzielenia zamówienia, wsparciem merytorycznym na etapie procedur i negocjacji z inwestorami oraz sporządzaniem projektów umów ws. zamówień publicznych, PPP i koncesji.

Edukacja

Radca prawny, ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Wykładowca akademicki na studiach podyplomowych „Zamówienia publiczne i partnerstwo publiczno-prywatne” organizowanych przez Uniwersytet ekonomiczny we Wrocławiu.

Zadaj pytanie

Doświadczenie

Wykładowca akademicki na studiach podyplomowych „Zamówienia publiczne
i partnerstwo publiczno-prywatne” organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Trener z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego, prawa zamówień publicznych
i prawnych aspektów realizacji inwestycji infrastrukturalnych.

Ekspert prawny organizacji NGOs promujących idee nowoczesnego samorządu, a także członek Rady Ekspertów Ośrodka Dialogu i Analiz THINKTANK.

Posiada także doświadczenie w doradztwie związanym z aplikowaniem o środki z funduszy europejskich przeznaczonych na infrastrukturę (m.in. drogi publiczne, oświata, turystyka, termomodernizacja).

W kręgi jego zainteresowań leżą skomplikowane inwestycje o złożonym montażu finansowym lub mniej typowej formie realizacji. Brał m.in. udział w pracach nad zamówieniami w ramach Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej; Kompleksowo doradzał przy jednym z pierwszych w Polsce projektów hybrydowego PPP (zamówienie z zakresu efektywności energetycznej dofinansowane ze środków NFOŚiGW).

W przeszłości, jako konsultant w jednej z firm Wielkiej Czwórki, obsługiwał międzynarodowe korporacje w zakresie podatku VAT, obecnie wykorzystując wiedzę podatkową przy optymalizacji kosztów inwestycji publicznych.

Od lutego 2012 r. prowadzi pierwszego w Polsce bloga poświęconego tematyce partnerstwa publiczno-prywatnego „PPP w praktyce”.

Właściciel Kancelarii Radcy Prawnego Damian Michalak wspierającej podmioty publiczne i inwestorów w nawiązywaniu współpracy – zwłaszcza w drodze PPP i przez efektywne udzielanie zamówień publicznych.

Publikacje

Autor pierwszej na polskim rynku wydawniczym praktycznej publikacji „Partnerstwo publiczno-prywatne w modelu koncesyjnym – wybrane zagadnienia praktyczne”

Autor wielu artykułów i komentarzy z zakresu prawa zamówień publicznych
i partnerstwa publiczno-prywatnego (Dziennik Gazeta Prawna, Zamówienia Publiczne. Doradca, Vademecum Zamówień Publicznych, Inwestycje Publiczne, Portal Samorządowy).

Referencje

Szkolenie szalenie ciekawe, oparte na przykładach praktycznych, a nie tylko teorii. Trener odpowiadał na każde zadane pytanie w sposób wyczerpujący, konkretny, trener bardzo komunikatywny.
Teresa Kwiatkowska uczestniczka szkolenia Wielość podmiotów po stronie Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
Przesympatyczny i kompetentny ekspert- szczegółowo omawia kwestie, zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Do tego prowadzi szkolenie w bardzo ciekawy i dowcipny sposób- nikt nie przysypia , dużo dyskusji. Bardzo dobre szkolenie, dziękuję.
Dorota Wisła uczestniczka szkolenia Prawo cywilne w zamówieniach publicznych.
Dobry ekspert. Duża wiedza. Mnóstwo przykładów. Szybka reakcja na niekiedy trudne pytania uczestników. Zdecydowanie polecam
Aleksandra Ściborska uczestniczka szkolenia Prawo cywilne w zamówieniach publicznych

Newsletter

Zapisz się, otrzymasz:

  • Najnowsze informacje o zmianach w prawie
  • Prezenty i promocje na szkolenia
  • Bezterminową zniżkę 10% na wszystkie szkolenia

Wpisz adres e-mail