Ustawa o sygnalistach to Dyrektywa Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej z dnia 23 października 2019. Mówi ona o warunkach ochrony dla osób, które zgłaszają naruszenie prawa i nieprawidłowości powiązane z ich pracą. Stanowi odpowiedź przede wszystkim na nierównomierne traktowanie sygnalistów w krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Ma być również środkiem prewencji w zakresie wykrywania nadużyć, które mogłyby oddziaływać na szkodę Unii Europejskiej. Dyrektywa o ochronie sygnalistów jest jednak kompleksowym dokumentem. Dlatego też istotne znaczenie ma to, aby przeprowadzać w tym zakresie odpowiednie szkolenia. Ich realizację proponujemy również w ramach naszej działalności. Terminy można znaleźć w zaprezentowanej tabeli, a przy szkoleniach online od razu uzyskać dostęp do wybranych materiałów.


Szkolenia o ochronie sygnalistów w praktyce

Szkolenia dot. Dyrektywy o ochronie sygnalistów obejmują szeroki zakres tematyczny, który pozwala zrozumieć szczegółowe aspekty z tym związane. Niestety Polska oceniana jest nisko w kwestii stosowania tychże regulacji, stąd też widoczna potrzeba dogłębnego poznania przepisów oraz zyskania świadomości tego, w jaki sposób je wdrożyć.

Podczas realizowanych przez nas kursów poruszane są m.in. takie zagadnienia jak:

Bardziej szczegółowe programy każdego ze szkoleń są dostępne na poszczególnych podstronach, wraz z innymi informacjami, takimi jak prowadzący, terminy oraz ceny kursów.

Ryzyko powiązane ze wdrożeniem dyrektywy

Brak dostatecznej świadomości w zakresie Ustawy o sygnalistach to również specyficzne obszary ryzyka. Jednym z nich jest czas, często bowiem podmioty zbyt późno wdrażają odpowiednie rozwiązania z tego zakresu, przez co są nieprzygotowane do zgodnego z prawem chronienia sygnalistów. Innym ryzykiem jest wadliwość procedur i tym samym narażanie się na różnego rodzaju konsekwencje prawne. Ponownie jest to rezultat braku wiedzy, którą pomagają usystematyzować szkolenia dot. sygnalistów. Dodatkowo podmioty często nie radzą sobie z systemem ochrony danych osobowych oraz tym, jak zagwarantować poufność, które są absolutnie kluczowe w całym procesie.

Korzyści z udziału w naszych szkoleniach

Ustawa o sygnalistach to kompleksowy dokument. Jednak podczas szkoleń wszystkie zagadnienia rozkładane są na czynniki pierwsze, co pozwala zrozumieć i usystematyzować wiedzę. Zaletą uczestnictwa jest także możliwość uzyskania dostępu do nagrań już po zakończeniu danego szkolenia. Pomaga to - w razie jakichkolwiek wątpliwości - w ponownym sprawdzeniu informacji. Inne atuty korzystania z naszej oferty to:

Jeśli Dyrektywa o ochronie sygnalistów jest dokumentem wymagającym wyjaśnienia i usystematyzowania wiedzy, to serdecznie zapraszamy na nasze profesjonalnie przygotowane szkolenia. Polecamy również inne kursy dostępne w ramach naszej oferty, takie jak zamówienia publiczne oraz kadry i płace. Aby dowiedzieć się więcej oraz omówić szczegóły, zachęcamy też do bezpośredniego kontaktu online. Chętnie dopasujemy ofertę do Państwa indywidualnych potrzeb oraz wymagań.

Newsletter

Zapisz się na bezpłątny newsletter ApexNet, a otrzymasz:

  •  Najnowsze informacje o zmianach w prawie
  •  Powiadomienia o bezpłatnych materiałach merytorycznych
  •  Informacje o akcjach specjalnych i nadchodzących szkoleniach