Start > O Nas

O NAS

Firma ApexNet powstała w 2001 roku.

Głównym obszarem działalności ApexNet jest organizacja szkoleń z obszaru zamówień publicznych.
Naszą misją w tym zakresie jest poprawa jakości wydatkowania pieniędzy publicznych w Polsce.
Od początku swojej działalności, poprzez działania edukacyjne, wspieramy instytucje publiczne w efektywnym wydatkowaniu pieniędzy publicznych,
a firmy prywatne w skutecznym ubieganiu się o zamówienia publiczne.
Ponadto organizujemy szkolenia i doradzamy z zakresu Kadr i Plac, funduszy unijnych, Prawa budowlanego i innych dziedzin.

Doświadczenie

ApexNet działa na rynku polskim ponad 20 lat.

Przez ten czas mieliśmy przyjemność szkolić oraz doradzać najważniejszym instytucjom w Polsce. Wśród naszych klientów są między innymi: ministerstwa, urzędy marszałkowskie, urzędy miast i gmin, spółki państwowe, szpitale, uczelnie, jednostki wojskowe. Współpracujemy także z dużymi firmami budowlanymi, bankami i wszelkimi podmiotami prywatnymi, które realizują lub planują realizować zamówienia publiczne.

Wieloletnia współpraca zaowocowała licznymi referencjami od usatysfakcjonowanych klientów.

Jakość

2024 r. - Zdobycie Certyfikatu jakości TQLS Quality Alliance
W 2024 r. po szczegółowym audycie uzyskaliśmy po raz kolejny certyfikat jakości dla instytucji szkoleniowych uznawany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Znak jakości TQLS Quality Alliance jest akceptowanym dokumentem na potrzeby rejestracji instytucji szkoleniowych w Bazie Usług Rozwojowych (BUR).

2024 r. - Efektywna firma 2023 r.W marcu 2024 r. zostaliśmy nagrodzeni przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Efektywna Firma 2023 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego za rok 2023 r. Kapituła konkursu wzięła pod uwagę dane dotyczące wzrostu przychodów firmy i podsumowała jej wzrost na przestrzeni lat. Dane uzyskane do przeprowadzenia weryfikacji były pozyskane z aktualnych danych z Krajowego Rejestru Sądowego.

2024 r. – Lider merytorycznych szkoleń otwartych i zamkniętychW marcu 2024 r. podczas uroczystej gali firma ApexNet odebrała niezwykle cenną nagrodę przyznaną przez Kapitułę konkursu "Polish Businesswoman Awards". Tym razem Kapituła doceniła wysoką jakość merytoryczną szkoleń ApexNet zarówno organizowanych w otwartej formie, jak i tych dopasowanych i organizowanych na życzenie pojedynczych firm i instytucji wręczając ApexNet nagrodę Lidera merytorycznych szkoleń otwartych i zamkniętych.


2023 r. – Diamenty miesięcznika Forbes
W 2023 r. firma ApexNet została laureatem rankingu Diamenty Forbes, który nagradza najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy w Polsce. Obecność w rankingu Diamenty Forbesa to dowód na odwagę i skuteczne strategie biznesowe, dopasowane do obecnych czasów. Kapituła oceniła szereg danych biorąc pod uwagę wiarygodność, rentowność i płynność finansową firmy, a także potencjał pracowników i posiadanego know-how.

2023 r. – Publikacja książki „50 Osobowości Biznesu”


W marcu 2023 r. odbyła się premiera książki „50 Osobowości Biznesu”, w której jedną z bohaterek została Prezes ApexNet Monika Sacewicz. Ideą powstania książki jest pokazanie jak łączyć codzienne obowiązki i wyzwania z nieustającą pasją i inspirowaniem otoczenia. W wywiadzie zamieszczonym w książce Prezes podkreśla m.in. rolę kobiety w dzisiejszym biznesie, opowiada o budowaniu firmy – lidera rynku, a także kobiecej stronie ApexNet.

Pełny wywiad Prezes Moniki Sacewicz zamieszczony w ww. książce można przeczytać TUTAJ.


2022 r. - Lider w organizacji szkoleń z zakresu zamówień publicznych


W marcu 2022 r. zwyciężyliśmy w konkursie "Polish Businesswoman Awards" organizowanego przez Redakcję magazynu Businesswoman&life w kategorii "Lider w organizacji szkoleń z zakresu zamówień publicznych". Niezależne Jury konkursowe oceniło między innymi szerokość prezentowanej oferty, jakość potwierdzoną opiniami klientów i zaangażowanie w akcje społeczne i charytatywne.

2022 r. - Najchętniej wybierana firma szkoleniowa z zakresu zamówień publicznychWedług raportu z badania rynku "Badanie na temat oceny zmian w Prawie zamówień publicznych oraz preferencji szkoleniowych" opublikowanego w styczniu 2022 r. przez niezależną firmę badawczą ConQuest Consulting firma ApexNet została wybrana przez respondentów najchętniej wybieraną firmą szkoleniową z zakresu zamówień publicznych (według 65% ankietowanych). W badaniu wzięło udział 815 osób. Pełny raport z tego badania można zobaczyć tutaj.


2021 r. - Zdobycie Certyfikatu jakości TQLS Quality AllianceW 2021 r. po szczegółowym audycie uzyskaliśmy certyfikat jakości dla instytucji szkoleniowych uznawany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Znak jakości TQLS Quality Alliance jest akceptowanym dokumentem na potrzeby rejestracji instytucji szkoleniowych w Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Ten znak jakości w województwie mazowieckim posiada zaledwie 30 instytucji.

2021 r. – Certyfikat partnerstwa ApexNet i Venture Cafe Warsaw FoundationOd 2020 r. ApexNet jest partnerem Venture Cafe Warsaw, czyli organizacji non-profit wspierającej rozwój społeczności innowacji. Firma ApexNet czynnie uczestniczy w wielu inspirujących spotkaniach i inicjatywach prowadzonych przez Venture Cafe, szczególnie w cotygodniowych spotkaniach z cyklu Thursady Gathering, gdzie spotykają się przedstawiciele wielu polskich i międzynarodowych branż, aby wspólnie uczyć się, dyskutować, dzielić doświadczeniem i łączyć siły we wspólne przedsięwzięcia.

Kariera

Wraz z rozwojem firmy ApexNet stale powiększamy nas zespół. W zależności od potrzeb rekrutujemy do działów: Sprzedaży, Marketingu i Realizacji Szkoleń. Szukamy osób ambitnych, nastawionych na realizację celów, chętnych do nauki i rozwoju własnych kompetencji. Może to właśnie Ciebie szukamy?

Dowiedz się więcej o naszych rekrutacjach

Opinie

Wieloletnie doświadczenie zaowocowało tysiącami opinii, które wystawiliście nam Państwo po odbytych szkoleniach. To właśnie dzięki informacjom zwrotnym od Państwa mamy możliwość ciągłego rozwoju, podnoszenia jakości organizowanych szkoleń i rozwijania się, aby w dalszym ciągu być liderem na rynku firm szkoleniowych z zakresu zamówień publicznych.

Sprawdź wszystkie opinie

Usługi

Szkolenia otwarte

Głównym obszarem działalności ApexNet są szkolenia otwarte. W szkoleniach otwartych stawiamy głownie na edukację pracowników instytucji publicznych, ale w ofercie znajdują się także propozycje dla pracowników prywatnych spółek. By ułatwić naszym klientom wybór odpowiedniego produktu wszystkie szkolenia otwarte podzieliliśmy na kategorie tematyczne. Każda kategoria ma również swój kolor, aby łatwiej odnaleźć wybraną grupę w kalendarzu szkoleń.

Oferujemy szkolenia w zakresie m.in.:
Zamówień publicznych, funduszy unijnych, RODO, Kpa, nieruchomości czy robót budowlanych.


Regulamin szkoleń otwartych >>

Studium Zamówień Publicznych

Już setki słuchaczy mogą poszczycić się Dyplomem ukończenia Studium Zamówień Publicznych w ApexNet. Nieprzerwanie od 2007 roku organizujemy dwie edycje każdego roku: wiosenną i jesienną. Po długim procesie akredytacyjnym, który potwierdził jakość świadczonej usługi.

Zjazdy

Od roku 2008 ApexNet organizuje Zjazdy Specjalistów i Ekspertów ds. Zamówień Publicznych, które goszczą najwybitniejszych znawców tematyki oraz pasjonatów. Organizacji kolejnych edycji konferencji przyświeca edukacyjny cel, jakim jest merytoryczne wsparcie podmiotów zajmujących się stosowaniem ustawy Prawo zamówień publicznych. Wykłady, dyskusje, a także konsultacje z ekspertami z różnych środowisk, pozwalają uczestnikom wydarzenia podnosić kompetencje. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom przyczyniamy się do podwyższania jakości gospodarowania publicznymi pieniędzmi.

Akademia Eksperta Zamówień Publicznych

Jako jedyna firma w Polsce ApexNet proponuje swoim klientom kontynuację nauki na eksperckim poziomie. Akademia skierowana jest do osób mających doświadczenie na rynku zamówień publicznych, chcącym pogłębić swoją wiedzę, pracując na praktycznych przykładach i realizując innowacyjną formułę ćwiczeniową. Akademia Eksperta Zamówień Publicznych została doceniona przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, który przyznał jej akredytację.

Szkolenia zamknięte

Poza szkoleniami otwartymi realizujemy również szkolenia zamknięte - na zlecenie danej instytucji lub firmy. Szkolenie takie może dotyczyć zarówno tematyki związanej z pieniędzmi publicznymi, jak i innych obszarów, dowolnie wybranych przez klienta. Współpracujemy z ponad setką uznanych ekspertów, dlatego zorganizowanie szkolenia z każdego zakresu nie stanowi problemu. Szkolenie zamknięte może odbyć się w dowolnie wskazanym przez klienta mieście. Szczegóły merytoryczne i organizacyjne ustalane są każdorazowo indywidulanie z każdym klientem.

Doradztwo prawne

Aby zapewnić naszym klientom kompleksowe bezpieczeństwo prawne, oprócz szkoleń, proponujemy także skorzystanie z doradztwa prawnego świadczonego przez naszych ekspertów. Wiemy, że czas ma wielkie znaczenie. Działamy szybko i sprawnie, co jest możliwe tylko dzięki doświadczonym ekspertom. Skuteczność prowadzonych działań potwierdzają liczne referencje. Doradztwo odbywa się osobiście w dowolnym miejscu kraju, telefonicznie lub całkowicie on-line, szczególnie w przypadku ekspertyz, czy opinii prawnej. Zakres świadczonych usług doradztwa prawnego jest tożsamy z prowadzonymi przez nas szkoleniami otwatymi i zamkniętymi. Przykładowe usługi, to:

 • Werfikacja dokumentów przetargowych
 • Audyt postępowań
 • Reprezentacja przed KIO
 • Przygotowanie umów w zakresie kadr i płac
 • Opracowanie wniosków aplikacyjnych o udzielenie dotacji

Podręcznik Specjalisty Zamówień Publicznych

Każdy z uczestników szkoleń ApexNet z zamówień publicznych otrzymuje podręcznik Specjalisty Zamówień Publicznych, który zawiera ustawę Prawo zamówień publicznych oraz kompendium wiedzy przygotowane przez Grzegorza Czabana, w którym znajduje się podstawowa teoria zamówień publicznych. Znajdziesz w nim między innymi informacje dotyczące zasad udzielania zamówień publicznych, przewodnika po przygotowaniu postępowania, kilka słów o dokumencie SWZ, czy kryteriach oceny ofert.

Jeśli nie wybierasz się w najbliższym czasie na szkolenie możesz w każdej chwili kupić podręcznik, który wyślemy do Ciebie pocztą. Oprócz podręcznika dostaniesz elektroniczny zeszyt ćwiczeń z testami wiedzy, a do paczki dołożymy gadżety od ApexNet.

Kup teraz

Projekty

ApexNet zrealizował szereg bezpłatnych lub dofinansowanych z UE cykli szkoleniowych na zlecenie między innymi:

 • Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
 • Ministerstwa Infrastruktury
 • Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 • Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
 • Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych
 • Polskiej Agnecji Rozwoju Przedsiębiorczości (projekt „GEPARD - przyspieszenie rozwoju MMŚP dzięki zamówieniom publicznym”)

szkoląc łącznie ponad 5276 osób. Były to szkolenia realizowane w ramach wygranych postępowań o udzielenie zamówienia, a także finansowane z funduszy Unii Europejskiej. Zrealizowane projekty są dowodem na to, że organizacja bezpłatnych szkoleń może nie odbiegać jakością od płatnych, pod warunkiem dołożenia ogromnej staranności i dbałości o każdego uczestnika.

Usługi edukacyjne online

Szkolenia online

Od 2020 roku ApexNet organizuje z sukcesem szkolenia, które odbywają się w 100% online. Szkolenia odbywają się na platformie szkoleniowej do której dostęp uczestnik otrzymuje e-mailem dzień przed szkoleniem. Podczas szkoleń online uczestnicy mają możliwość oglądania na żywo eksperta oraz prezentacji, której używa. Podczas szkolenia cały czas dostępny jest również czat, na którym można zadawać pytania ekspertowi. W trakcie szkolenia ekspert udziela wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczestników. Wyjątkowym bonusem dla wszystkich uczestników szkoleń online w ApexNet jest 30-dniowy dostęp do pełnego nagrania ze swojego szkolenia, które można oglądać po szkoleniu dowolnie – na różnych urządzeniach i w dowolnym momencie. Szkolenia dostępne są na dedykowanej platformie szkoleń VOD. Sprawdź więcej informacji TUTAJ

Szkolenia VOD

Od 2020 roku ApexNet udostępnia dedykowaną platformę ze szkoleniami VOD. Szkolenia VOD to pełne nagrania ze szkoleń online. Największą zaletą szkoleń VOD jest możliwość oglądania ich w dowolnej chwili i z dowolnego urządzenia. Każda osoba, która zakupi szkolenie VOD otrzymuje dostęp do indywidualnego konta na którym może oglądać swoje szkolenie. Szkolenia VOD to nowoczesna forma edukacji bez konieczności fizycznej obecności na szkoleniu. Idealnie sprawdza się dla osób, które nie mają możliwości dojazdu na szkolenie stacjonarne lub mają problem z oglądaniem szkolenia online na żywo w pracy. Standardowy dostęp do szkolenia VOD trwa 30 dni. Sprawdź więcej informacji TUTAJ

Blog

Od lat ApexNet prowadzi bloga, na którym regularnie udostępnia całkowicie bezpłatną pomoc merytoryczną. Blog pisany jest przez specjalistów z dziedziny zamówień publicznych, funduszy unijnych oraz kadr i płac. Na blogu znajdują się porady, wskazówki, opisy i case study na bieżące tematy. Warto śledzić go na bieżąco.

Sprawdź najnowsze wpisy na blogu TUTAJ.

Każdy uczestnik szkolenia w ApexNet otrzymuje roczny dostęp do EduStrefy - internetowej platformy wymiany wiedzy o zamówieniach publicznych, a w niej

 • kontakt z Ekspertem
 • możliwość kontaktu z innych uczestnikami szkoleń poprzez forum dyskusyjne
 • materiały do Twojego i innych szkoleń ApexNet
 • aktualną ustawę Pzp
 • filmy on-line i e-booki

Ponadto użytkownicy EduStrefy nagradzani są za aktywność na platformie ApexMonetami, które mogą wymienić na cenne nagrody.

Po zalogowaniu użytkownik posiada pełny dostęp do materiałów zamieszczanych w EduStrefie. Osoby bez pełnego dostępu mają możliwość korzystania z wersji otwartej, która zawiera wybrane materiały.

Poznaj EduStrefę

W ApexNet współpracujemy wyłącznie z najlepszymi trenerami posiadającymi udokumentowane rekomendacjami doświadczenie.

Na bieżąco monitorujemy pracę naszych ekspertów poprzez ankiety ewaluacyjne po każdym szkoleniu. Wyniki wnikliwie analizujemy, przekazując informację zwrotną trenerom. Nasi eksperci to nie tylko świetni specjaliści w swojej dziedzinie. Posiadają oni także umiejętności trenerskie, dzięki którym potrafią zaangażować grupę do aktywnego uczestnictwa, a szkolenia nigdy nie są nudne. Stawiamy na rozwój, dlatego w 2014 roku zorganizowaliśmy certyfikowany kurs trenerski dla grupy ekspertów, z którymi współpracujemy najczęściej.

Poznaj naszych Ekspertów

Bezpłatne zamówienia publiczne

Jeśli aktualnie nie masz możliwość uczestnictwa w pełnowymiarowym, płatnym szkoleniu mamy kilka propozycji bezpłatnej wiedzy z zamówień publicznych. Bezpłatną wiedzę znajdziesz:

 • w EduStrefie
 • Na blogu Pzp
 • W aplikacji mobilnej ustawa Pzp
 • Na grupach wsparcia na Facebooku i fanpage ApexNet
 • Podczas webinarów na żywo
 • W newsletterach merytorycznych

Możesz także skorzystać z dofinansowania do szkoleń płatnych uzyskując środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. O wszystkich bezpłatnych działaniach ApexNet przeczytasz TUTAJ.

Współprace

PLAN ZP PLUS

ApexNet jest dystrybutorem narzędzia PLAN ZP PLUS – systemu do kompleksowego planowania zamówień publicznych dostosowanego do potrzeb jednostki, którego celem jest usprawnienie pracy wszystkich komórek instytucji w zakresie planowania i realizacji zakupów.

Narzędzie dostosowane jest dla małych, średnich i dużych instytucji zamawiających. Ideą rozwiązania jest czytelne i sprawne zaplanowanie zamówień publicznych z uwzględnieniem grupowania zamówień, śledzenia przekroczenia progów, uzyskania zgody innych działów na poszczególne pozycje w planie. Za pomocą systemu możemy też kontrolować zgodność zamówień publicznych z zatwierdzonym planem oraz wprowadzać w nim zmiany w trakcie roku, a dla kontrolujących okazywać jedynie interesujący ich wycinek.

Dowiedz się więcej na temat narzędzia

ApexNet dzieciom

Interesuje nas jakość życia nie tylko w Polsce. Docieramy aż na Madagaskar, gdzie w ramach akcji „Obiad za obiad” prowadzimy własną stołówkę dla dzieci. Przyczyniają się do tego uczestnicy naszych szkoleń.
Każdy uczestnik, który je obiad podczas szkolenia w ApexNet, sponsoruje razem z nami posiłek dla potrzebującego dziecka na Madagaskarze. Dzięki temu przy szkole w wiosce Ambohidratrimo może funkcjonować stołówka utrzymana w całości z akcji Obiad za Obiad, w której zjedzony posiłek jest często jedynym w ciągu dnia.

Więcej informacji o akcji znajdziesz TUTAJ

Program Premiowy

Program Premiowy ApexNet funkcjonował w dniach 1 czerwca 2006 - 31 grudnia 2022 r. Program ulega zamknięciu z dniem 31 grudnia 2022 r., a zebrane w czasie trwania Programu punkty należy wykorzystać do dnia 30 czerwca 2023 r. Aktualny regulamin Programu Premiowego znajdziecie Państwo TUTAJ

Newsletter

Zapisz się na bezpłątny newsletter ApexNet, a otrzymasz:

 •  Najnowsze informacje o zmianach w prawie
 •  Powiadomienia o bezpłatnych materiałach merytorycznych
 •  Informacje o akcjach specjalnych i nadchodzących szkoleniach